Darmowa wysyłka przy zamówieniach powyżej 1486,50 zł. Dostępna jest również usługa Fast DHL Express.

FAQ Drewniane mapy i dekoracje

Przed zakupem

Jak wybrać odpowiedni rozmiar mapy?

Rozmiar mapy należy wybrać w oparciu o rozmiar ściany, na której ma zostać zainstalowana. Dobrym pomysłem jest pozostawienie pustego miejsca z każdej strony.

  Wymiary mapy   Wymiary ściany (zalecane)
  szerokość wysokość
(różni się w zależności od wybranego stylu)
szerokość wysokość
L120 120 cm
47w
60-70cm
24-28 cali
130+cm
51+w
10cm / 4in
więcej niż wysokość mapy
L150 150cm
59 cali
75-100cm
29-40 cali
160+cm
63+w
10cm / 4in
więcej niż wysokość mapy
XL 200cm
78 cali
100-125cm
39-49w
215+cm
84+w
15cm / 6in
więcej niż wysokość mapy
MEGA 300cm
118 cali
150-175cm
59-69 cali
320+cm
126+w
20cm / 8in
więcej niż wysokość mapy

Gdzie wysyłacie?

Wysyłamy na cały świat z różnych lokalizacji w Unii Europejskiej i USA. Koszt wysyłki jest obliczany w koszyku. Jeśli miejsce dostawy znajduje się poza Europą i Ameryką Północną, możesz również skontaktować się z nami, aby uzyskać wycenę wysyłki UPS lub DHL Express dla określonej kombinacji produktów.

Jaka jest różnica między edycjami ADVENTURER, EXPLORER i TRAVELER?

Różnice między tymi trzema edycjami zostały szczegółowo opisane na stronie produktu mapa świata. Rzeczywiste fizyczne części mapy geograficznej są takie same dla wszystkich trzech edycji. Te trzy style różnią się akcesoriami otrzymywanymi wraz z mapą. Edycja Traveler jest podstawową edycją, edycja Adventurer jest ulepszeniem edycji Traveler, a Explorer jest najbardziej wszechstronnym zestawem.

  PODRÓŻNIK POSZUKIWACZ PRZYGÓD EXPLORER
1-warstwowy panel Antarktyda NIE TAK NIE
rozbudowany kompas 3D NIE, kompas jednowarstwowy TAK TAK
Drewniany panel zabytków NIE NIE TAK
Wyspy standardowe 56 56 56
Samoloty 2 2 4
Statki 4 4 8
Taśma montażowa w zestawie w zestawie W zestawie

Jaka jest różnica między drewnianymi mapami 2D i 3D?

Wszystkie nasze drewniane mapy są technicznie mapami 3D, co oznacza, że są wykonane z kilku drewnianych warstw i mają "głębię". Jednak w przypadku map 2D mamy na myśli to, że widoczna najwyższa warstwa jest płaska i zazwyczaj jej grubość jest taka sama na całej dekoracji. Alternatywnie, grubość map 3D jest różna, więc wyglądają one zupełnie inaczej pod różnymi kątami (szczególnie w różnych warunkach oświetleniowych).

Jak dokładne są mapy?

Nasze drewniane mapy są reprezentatywne geograficznie, ale nadal są dekoracją - więc nie używaj ich do nawigacji :). Mapa świata wykorzystuje rzut Merkatora. Chociaż niektóre mapy, które mają wyspy (jak drewniana mapa świata), mają niektóre z tych wysp poza skalą, co oznacza, że są większe niż powinny. Raczej powiększamy te wyspy, aby wyróżniały się po zainstalowaniu. Gdybyśmy zrobili je w skali, często byłyby to niemożliwe do zidentyfikowania małe drewniane plamki.

Które wyspy są zawarte w grze?

Wszystkie edycje map zawierają standardowe 56 wysp wymienionych na stronie produktu mapa świata. Możesz także rozszerzyć swoją mapę o dodatkowe odległe, egzotyczne i antarktyczne wyspy. Możemy też stworzyć niestandardowe wyspy. Wystarczy zapytać.

Jak pakowane są akcesoria?

Gdy zamówisz dodatkowe akcesoria wraz z mapą, wszystko zostanie starannie zapakowane w jedno pudełko :)

Jak wybrać odpowiednią kombinację kolorów mapy?

Jeśli chcesz naprawdę dopasować jedną z naszych dekoracji do swojego wnętrza, możesz również rozważyć zamówienie zwrotnego pakietu próbek tutaj.

Należy pamiętać, że kolory widoczne online mogą wyglądać nieco inaczej w rzeczywistości niż na zdjęciach na monitorach komputerów i ekranach telefonów. Należy również pamiętać, że drewno jest materiałem naturalnym, więc każda dekoracja ścienna jest wyjątkowa i będzie miała nieco inną teksturę, niedoskonałości i kolory. To właśnie kochamy w naszych produktach!

Czy oferujecie mapy w jednym kolorze?

Tak, oferujemy. Wszystkie nasze mapy i dekoracje można zamówić w różnych kombinacjach kolorystycznych.

Kto i gdzie produkuje mapy?

Wszystkie nasze drewniane mapy i dekoracje są z dumą ręcznie produkowane przez 68travel w sercu Europy - na Słowacji. Sprawdź nasz proces produkcji tutaj. Stąd są wysyłane na cały świat.

Jednak wszystkie akcesoria można również zakupić indywidualnie, dzięki czemu można stworzyć spersonalizowaną mapę zgodnie z własnymi preferencjami.

Jakich kolorów bejc używacie do projektowania drewnianych map?

Używamy naturalnych bejc do drewna. Dokładna kombinacja jest starannie dobierana dla każdego stylu mapy (klasyczny, industrialny itp.).

Czy mogę wybrać kolory mojej drewnianej mapy świata 3D?

Tak, oczywiście. Możemy stworzyć dla Ciebie spersonalizowaną mapę. Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie dostępne kolory. Drewniane mapy Classic World są dostępne w następujących kolorach: orzech, sosna, dąb, kasztan, wiśnia i naturalne niebarwione drewno.

Jak dbać o mapę?

Po zainstalowaniu mapy nie trzeba robić nic szczególnego. Zalecamy jedynie sprawdzenie wytrzymałości mocowania do ściany, jeśli używasz taśmy klejącej - niektóre elementy mogą się przesuwać, wypaczać lub nieznacznie odrywać od ściany. Ściany również nie są idealne, więc należy wziąć to pod uwagę. Zwłaszcza jeśli mapa jest instalowana w często uczęszczanych miejscach. Odwiedzający i przyjaciele mogą również przesunąć niektóre drewniane elementy :) Należy również pamiętać, że drewno nie jest wielkim przyjacielem wody i wilgoci, więc najlepiej przechowywać mapę w pomieszczeniu zamkniętym w hartowanym pomieszczeniu.

Czy oferujecie gwarancję?

Zdecydowanie, wszystkie nasze mapy objęte są dożywotnią gwarancją. Drewno jest mocnym i trwałym (a także nadającym się do recyklingu) materiałem.

 

Instalacja / demontaż

Jak skomplikowana jest instalacja mapy? Czy mogę to zrobić sam?

Instalacja mapy świata zajmuje łącznie około 2 godzin. Z pewnością możliwe jest samodzielne zainstalowanie mapy, choć zabawniej jest zebrać do tego przyjaciół i rodzinę.

Co jest potrzebne do zainstalowania mapy?

Potrzebne będą nożyczki do przecięcia dwustronnej taśmy klejącej. Możesz także użyć poziomicy, taśmy maskującej (malarskiej) i taśmy mierniczej, aby umieścić szablony narożników. Następnie kawa lub herbata, aby pomóc w instalacji całej mapy na ścianie :) - niektórzy klienci stwierdzili, że wolą kieliszek lub dwa wina. Obejrzyj również nasz film informacyjny na temat procesu instalacji.

Czy taśma dwustronna będzie działać na chropowatych powierzchniach?

Ogólnie rzecz biorąc, taśma działa dobrze na gładkich, niezatłuszczonych powierzchniach. Działa również na lekko nierównych ścianach (ma 1 mm grubości). Oznacza to, że nie zalecałbym polegania na tej instalacji bez wypróbowania jej na małym kawałku. Najcięższym elementem drewnianej mapy świata jest panel EuroAzja, więc należy zachować szczególną ostrożność podczas jego instalacji.

Zalecamy użycie haczyków i gwoździ do zabezpieczenia dwóch większych elementów - mają one zakładki (wgłębienia) z tyłu paneli (Ameryka Północna i Euroazja). Następnie mniejsze elementy można zamontować za pomocą taśmy dwustronnej (szczególnie w przypadku mniejszych map, ponieważ są one lżejsze). Może jednak być konieczne użycie zwykłego kleju budowlanego (Mammut, Patex) zamiast taśmy, aby działał prawidłowo (patrz dołączona instrukcja obsługi). Zrobiliśmy to w ten sposób na wielu instalacjach - jedyną wadą jest to, że trudniej jest usunąć mapę, choć jest ona bezpieczniejsza w dłuższej perspektywie.

Czy mogę użyć taśmy klejącej na tapetach papierowych?

Zdecydowanie tak, tylko upewnij się, że tapeta jest dobrze przyklejona do ściany i nie ma chropowatej tekstury. Dostarczona taśma dobrze przylega do papieru, ale najprawdopodobniej uszkodzi go, jeśli spróbujesz ją usunąć. Podczas gdy większe panele (EuroAzja + Ameryka Północna) można zainstalować za pomocą gwoździ i haczyków, inne mniejsze elementy (takie jak Australia, Greenlands itp.) i wyspy muszą być w jakiś sposób przymocowane do ściany - i naprawdę najlepiej jest to zrobić za pomocą dwustronnej taśmy, którą dostarczamy w pakiecie.

Czy taśma klejąca jest wielokrotnego użytku?

Nie, po przymocowaniu taśmy do ściany lub drewna, nawet na krótki okres czasu, nie należy jej ponownie używać.

Czy mogę oprawić mapę?

Często klienci montują mapę np. na pleksi (można ją kupić np. w Hornbach 200x100 cm) lub na jakiejś płycie. Wtedy całą mapę można łatwo przenosić (zwłaszcza bez konieczności odklejania wszystkich mniejszych wysp itp.)

Czy mogę usunąć taśmę dwustronną?

Najlepszym sposobem jest podgrzanie taśmy od tylnej strony drewnianych paneli za pomocą opalarki lub suszarki do włosów. Następnie powoli obracaj drewnianą część, aż taśma piankowa się oddzieli. Nie odrywaj kawałków od ściany, ponieważ mogą pęknąć lub możesz uszkodzić tynk lub złamać drewniane części. Pozostałości taśmy piankowej na ścianie można usunąć palcem lub wałkiem.

Czy ślady przypaleń i zapach są normalne?

Tak, są one wynikiem grawerowania laserowego. Są one bardziej widoczne na tylnej stronie (strona niewidoczna). Mniejsze drewniane akcesoria i wyspy należy montować stroną z wypalonymi śladami w kierunku ściany. Wypalenia na krawędziach i wygrawerowany tekst wyglądają inaczej na różnych rodzajach drewna (szczególnie na drewnianych sękach i sękach). Uważamy, że to właśnie sprawia, że każda mapa jest wyjątkowa.

Niektóre drewniane mapy, zwłaszcza te spersonalizowane, pochodzą z naszego zakładu produkcyjnego. W związku z tym przez kilka dni po otwarciu pudełka może być wyczuwalny zapach grawerowania laserowego, co jest całkowicie normalne i bezpieczne. Jest to tylko tymczasowe, więc należy po prostu przewietrzyć pomieszczenie.

 

Po zakupie

Czy mogę zwrócić zakupiony produkt, jeśli mi się nie podoba?

Tak, możesz zwrócić dowolną mapę ścienną lub dekorację w ciągu 30 dni od jej otrzymania z dowolnego powodu. Zakupy dokonane w listopadzie i grudniu można zwrócić również w styczniu. Produkt musi być całkowicie nieużywany (bezpiecznie zapakowany w oryginalne pudełko, wszystkie etykiety nadal przymocowane, bez dwustronnej taśmy z tyłu paneli, bez uszkodzeń itp.) W przeciwnym razie będziemy musieli naliczyć opłatę za uzupełnienie zapasów w zależności od poziomu użytkowania. Zobacz również naszą politykę zwrotów.

Jak śledzić moje zamówienie?

Po wysłaniu zamówienia otrzymasz wiadomość e-mail z informacją o tym fakcie. Wiadomość e-mail zawiera link do szczegółów zamówienia z linkiem do śledzenia. Alternatywnie, skontaktuj się z nami.

Brakuje części mojego zamówienia lub jest ono uszkodzone

Skontaktuj się z nami przez e-mail lub WhatsApp - nasze dane kontaktowe. Zawsze rozwiążemy wszelkie problemy :)

Jak rozszerzyć i dostosować drewnianą mapę?

Wszystkie nasze drewniane mapy można rozszerzyć o wiele różnych akcesoriów. Regularnie tworzymy nowe panele zabytków, ramki lub inne małe lub duże dodatki, które mogą sprawić, że Twoja mapa ścienna będzie jeszcze bardziej wyjątkowa.

Możemy nawet stworzyć całkowicie spersonalizowane drewniane mapy lub dekoracje.

Niezawodne wsparcie

Szybkie wsparcie, serwis gwarancyjny i łatwe zwroty. Dożywotnia gwarancja na nasze produkty drewniane.

4.8/5 średnia ocena

Ponad 6000 recenzji od klientów z całego świata. 98% klientów nas poleca.

Spersonalizowane zamówienia

68travel jest oryginalnym producentem, co oznacza, że możemy szybko tworzyć spersonalizowane zamówienia.

Żyjemy dla przygody

W 68travel uwielbiamy podróżować i odkrywać. Staramy się używać naturalnych materiałów pochodzących z recyklingu i ograniczać zużycie plastiku. 68travel dookoła świata »

Wyszukaj

COOKIES

68travel prosi o wyrażenie zgody na wykorzystywanie danych do celów spersonalizowanej reklamy i treści, pomiaru reklam i treści, statystyk grup fokusowych i rozwoju produktów, a także przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji na urządzeniu.

Ustawienia można dostosować, klikając każdy element. Więcej informacji na temat RODO można znaleźć na tej stronie.

Użytkownik może zmienić sposób wykorzystywania jego danych osobowych. Dostawcy wymagają zgody użytkownika na następujące działania: